Tituls “Profesionālis 2019” ceļo uz Kurzemi!

02.04.2019
Tituls “Profesionālis 2019” ceļo uz Kurzemi!

Jau trešo gadu Vislatvijas skolēnu projekts “Esi Līderis!” organizē vērienīgu konkursu “Profesionālis”. Šajā gadā- sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, konkurss veidots par kravu transportēšanas nozari.

Zemgales un Kurzemes reģionu dalībnieku pusfināls norisinājās Kuldīgas jauniešu mājā, savukārt Vidzemes un Latgales reģionu dalībnieku pusfināls norisinājās– Gulbenes jauniešu centrā, kur jauniešiem bija iespēja iejusties konkrētās nozares profesijās un īsā laika periodā izspēlēt dažādas situācijas un scenārijus, kas realitātē uzņēmumā notiek un attīstās daudz garākā laika posmā. No šo reģionu skolām pusfinālā piedalījās vairāk kā 60 komandas, kas cīnījās par ceļazīmi uz konkursa finālu 29.martā ,- Rīgas brīvostas pārvalde uzņēmumu. Iespēju ņemt dalību finālsacensībās izcīnīja piecas labākās un atjautīgākās komandas no katra pusfināla.

Diena bija aizraujošu piedzīvojumu pilna, par ko parūpējās mūsu draugi Rīgas brīvostas pārvalde un sadarbības uzņēmums Rīgas universālais termināls. Jaunieši uzzināja, ar ko nodarbojas Rīgas brīvostas pārvalde, apskatīja ostas milzīgo teritoriju, devās ekskursijā uz termināli, kur dzīvē bija iespēja vērot kravu pārkraušanas procesus, kā arī dzirdēt daudz jaunas informācijas par kravu pārvadājumiem, ko atzinīgi novērtēja ne vien skolēni, bet arī pavadošie pedagogi. Dienas izskaņā tika izspēlēta finālspēle, kur jauniešiem bija jāliek lielā dienas gaitā gūtās zināšanas, lai cīnītos par uzvaru.

Šoreiz veiksmes faktors bija mazsvarīgs, tiem, kas vairāk nopūlējās, izmantoja gūtās zināšanas un bija radoši, izdevās iegūt godalgotās vietas.

1.vietu un titulu “Profesionālis 2019” ieguva komanda “Patriotes” no Grobiņas ģimnāzijas

2.vietu izcīnija komanda “Latvian Technics” no Grundzāles pamatskolas

3.vietu ieguva komanda “Atjautīgais duo” no Cesvaines vidusskolas

Konkursa “Profesionālis” mērķis ir mudināt skolēnus mērķtiecīgai karjeras izvēlei. Īpaša uzmanība tiks pievērsta zināšanu praktiskai pielietošanai reālās dzīves situācijās, izmantojot loģisku spriestspēju, faktoru analīzi, lēmumu pieņemšanu, plānošanas prasmes un spēju domāt ilgtermiņā.

Projekts „Esi Līderis!” jau deviņpadsmit gadus pulcē uzņēmīgākos, drosmīgākos, mērķtiecīgākos un atraktīvākos jauniešus Latvijā! Projekta mērķis ir veicināt skolēna zināšanu un prasmju apguvi, attieksmju un vērtību veidošanos, lai motivētu mūžizglītībai un apzinātai karjerai.

Fināla rezultāti skatāmi šeit: Rezultāti