Līderu diena 2018 izskanējusi!

24.04.2018
Līderu diena 2018 izskanējusi!

Šī gada 20.aprīlī norisinājās gada grandiozākais pasākums Lielā Līderu diena. Lai uzņemtu vairāk kā 400 pasākuma dalībniekus, par norises vietu šoreiz izraudzītas RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O 6 viesmīlīgās telpas.

Kā jau katru gadu, Līderu dienā ir iespēja ne vien atskatīties uz mācību gada laikā paveikto un sasniegto, apbalvojot konkursu laureātus, bet šajā dienā norisinās finālsacensības projektu konkursiem “Es savai videi” vidusskolas posma jauniešiem, un “Es savai skolai”- pamatskolas posma jauniešiem, kas konkursu ietvaros ir izveidojuši iedvesmojošus darbus.

Vidusskolēni visa mācību gada laikā piedalījās tādos konkursos kā Zīmolvedis, Līderis manā dzimtas kokā, Biznesa spēlēs “Ceļš uz bagātību” un izstrādāja projektus konkursam “Es savai videi”, lai cīnītos par Līdera Lielo balvu- izzinošu ceļojumu.

Savukārt pamatskolēni mācību gadā aktīvi piedalījās konkursos: Latvija, mēs augam Tev!, Brīvprātīgie darbībā, Mans profesiju dzimtas koks un Profesionālis, protams, neizpalika arī dažādu lielisku ideju realizēšana projektu konkursā “Es savai skolai”.  Par balvām cīnijās rekordliels dalībnieku skaits, ņemot dalību visos konkursos. Pasākuma izskaņā katra konkursa dalībnieka skolotājam tika pasniegtas pateicības skolēniem par aktīvo dalību konkursos.

Šajā mācību gadā jaunieši Latvijai 100.dzimšanas dienā uzdāvināja lielisku dāvanu- izveidoja ievērojamu skaitu projektu. Sākotnēji tika iesūtīti 39 projekti konkursam “Es savai skolai” un 30 projekti- konkursam “Es savai videi”, no kuriem tikai 10 labākos žūrija izvirzīja tālākai aizstāvēšanai Līderu dienas ietvaros.

Kā jau ierasts, projektu konkursu labākos darbus vērtēja kompetenta žūrija, kas arī noteica trīs izcilākos darbus katrā konkursā. Žūriju šajā gadā pārstāvēja pieci profesionāļi dažādās jomās: Eva Liepiņa- skolotāja un Projekta “Esi Līderis!” koordinatore Carnikavas pamatskolā; Signe Zutere- Suntažu vidusskolas skolniece, Projekta “Esi Līderis!” absolvente un iepriekšējā gada 2.vietas ieguvēja konkursā “Es savai videi”; Toms Jurevičs – uzņēmējs un Projekta “Esi Līderis!” absolvents; Iveta Cīrule- RISEBA Radošā biznesa inkubatora vadītāja, un Laura Berga -AS “Latvijas Zaļais punkts” Vides pārvaldības vadītāja.

Projektu konkursos “Es savai videi” un “Es savai skolai”  žūrija izvirzīja 3 labākos darbus, kas ieguva godalgotas vietas. Savukārt skatītāju simpātiju noteica līdzjutēji, elektroniski balsojot par savu favorītu.

Vidusskolas posma konkursā “Es savai videi” pirmo vietu ieņēma Auces vidusskolas komanda “Laiks šaham!”, kuru projekts tika realizēts gada garumā. Komanda, kuras sastāvā bija Intars Jomants, Nadīna Atrahimoviča un Santa Junkere, izveidoja lielformāta šaha laukumu skolā, lai atrisinātu jaunāko klašu skolēnu problēmu ar garlaicību starpbrīžos.

Otro vietu izcīnīja Baltinavas vidusskolas komanda “ELMO”, ko pārstāvēja Elija Logina, Māra Laganovska un Egija Ločmele, projekta ietvaros bija izveidojusi Spāka zeimes, kas tika izvietotas pa pilsētu, simbolizējot Latvijas patriotismu un dodot spēku iedzīvotājiem.

Trešo vietu ieguva Nīcas vidusskolas skolēns Edgars Miķelis Kovaļskis, kas uzskatīja par savu pienākumu sakopt Dūkupju ūdenskritumu un Bārtas upes krasta daļu.

Simpātiju balvu ieguva Alojas Ausekļa vidusskolas puišu komanda “Alojas desmitnieks”, ko pārstāvēja Haralds Siktārs un Edgars Sloka, bija izveidojuši un uzstādījuši putnu būrus dažādām putnu sugām.

Īpaši atzīmēt RISEBA Radošā biznesa inkubatora vadītāja Iveta vēlējās Auces vidusskolas komandas “Laiks šaham!” paveikto, piešķirot iespēju apmeklēt biznesa inkubatoru, lai attīstītu biznesa plānu šai idejai.

Pamatskolas posma konkursā “Es savai skolai” pirmo vietu ieņēma Stacijas pamatskolas komanda “Zibšņi”, kuras sastāvā bija Laila Mariņina, Artūrs Supe un Deniss Potapovs, kas skolai kā dāvanu bija izveidojuši saimes koku, kur katrs skolas absolvents varētu atstāt ko paliekošu par sevi.

Otro vietu izcīnija Nīcas vidusskolas komanda “Hackats”, kuru projektu ar apbrīnu vēroja gan žūrija, gan skatītāji. Puiši- Roberts Šīmanis un Valts Vecbaštiks, bija izveidojuši viedtālruņu aplikāciju ar binaurālajiem ritmiem, kas palīdz smadzenēm koncentrētiem, lai apgūtu lielāku informācijas apjomu.

Trešo vietu ieguva Svētes pamatskolas meitenes – Elva Vestarta, Samanta Sargejeva un Una Monika Granta zem komandas nosaukuma “Argentum”, kas, risinot aktuālu problēmu skolā, bija izveidojuši kabatiņas telefoniem, lai tos droši uz mācību stundas laiku varētu kur novietot.

Savukārt simpātiju balvu ieguva Bērzaunes pamatskolas komanda “Trešais prāts”, ko pārstāvēja Meldra Meiere, Linda Rjabiņina un Sandija Sergejeva, kas izveidoja Eko maisiņus no vairs nelietojama apģērba.

Tomēr tas, uz ko pilnīgi katrs Projekta “Esi Līderis!” dalībnieks gāja, bija Līdera Lielā balva- izzinošs ceļojums, ko šogad izdevās izcīnīt Kaunatas vidusskolas komandai “Surikāti”. Jaunieši – Inguss Sutins, Linda Keisele un Ērika Peļņa, bija piedalījušies visos konkursos, dažos pat ierindojoties starp laureātiem, līdz ar to pārsteigums par balvu nebija tik liels. Jaunieši bija nosprauduši mērķi, uz ko arī gāja, līdz galamērķis tika sasniegts!

Tā kā šis ir Projekta “Esi Līderis!” 18.mācību gads, neizpalika svētku kūkas baudīšana pasākuma noslēgumā. Par īpašu pārsteigumu bija parūpējušies organizatori- pasākumu ar līksmu dziesmu noslēdza Jorens no muzikālās apvienības Ārzemnieki.

Visu finālistu vērtējumus iespējams apskatīt šeit:

Rezultāti – Es savai skolai

Rezultāti – Es savai videi