Līderu diena 2017 noslēgusies!

25.04.2017
Līderu diena 2017 noslēgusies!

Šī gada 21.aprīlī norisinājās mācību gada noslēguma pasākums projekta “Esi Līderis!” dalībniekiem. Par tradīciju kļuvušās, Līderu dienas pasākums šoreiz notika Rīgas domē, kur jauniešiem no visas Latvijas bija iespēja ne tikai apskatīt greznās telpas, bet arī uzzināt ko jaunu, dodoties ekskursijās ar ekskursiju vadītājiem. Protams, tika īstenots arī mērķis, kāpēc jaunieši šīs Līderu dienas apmeklēja. Notika labāko projektu “Es savai skolai” un “Es savai videi” aizstāvēšana un novērtēšana. Bija iespēja atskatīties uz šī mācību gada laikā paveikto, un tika apbalvoti konkursu laureāti.

 Projekta dalībnieki visu mācību gadu ņēma dalību dažādos konkursos, lai cīnītos par iespēju laimētLielo Līdera balvu, kas nozīmē tikai vienu- aizraujošu ceļojumu mācību gada laikā kopā ar līderiem no dažādām projekta skolām. Itālija ir tas galamērķis, uz ko jaunieši šogad mērķējuši, piedaloties konkursā“Galdiņ klājies”, cīnoties biznesa simulācijas spēlēs “Ceļš uz bagātību”, un izstrādājot projektus un “Es savai videi” vidusskolas grupā. Tikai labākajiem, atjautīgākajiem un neatlaidīgākajiem izdevās mērķi sasniegt.

 Konkursu “Es savai skolai” un “Es savai videi” mērķis ir veicināt skolēnu uzņēmību, neatlaidību un uzdrīkstēšanos, apgūstot sadarbības prasmes, prasmes plānot un domāt tālredzīgi, spējas pārliecināt, argumentēt savu viedokli.

Pamatskolas grupā spēcīgākais izrādījās Nīcas vidusskolas skolēna Roberta Šīmaņa projekts-orientēšanās spēle “Iepazīsti Nīcu”. Spēles nolūkiem Roberts ir izstrādājis mājaslapu, kur iespējams saņemt nepieciešamo informāciju par meklējamajiem objektiem, un grūtību gadījumā ir iespēja sazināties ar pašu Robertu, lai saņemtu papildus norādes. Projekts saņēma vienbalsīgu atzinību ne vien no žūrijas, bet arī no skatītājiem, kas Robertam Šīmanim ar orientēšanās spēles projektu nodrošināja arī simpātiju balvu.

Vidusskolas grupā tika izvirzītas trīs godalgotas vietas spēcīgākajiem projektiem.

 Trešo vietu konkursā “Es savai videi” izcīnīja Kaunatas vidusskolas komanda “Kaunata dream team”, ko pārstāvēja Līna Šlapakova, Ilze Verpakovska un Inguss Sutins ar projektu “Koka soliņu izgatavošana skolai”. Jaunieši minēja, ka skolasbiedriem ir diezgan svarīgi, lai starpbrīžos ārpus klases telpām būtu, kur sēdēt, tāpēc nācās domāt risinājumu problēmai un darboties radoši. Žūrija atsaucīgi novērtēja šo ideju un prezentēšanas prasmi.

Otro vietu pēc žūrijas vērtējuma ieņēma Suntažu vidusskolas komanda “Domā augstu!” Jutas Buklovskas, Montas Terēzas Barkānes un Signes Zuteres sastāvā ar projektu “Pavasaris pils parkā”. Ideja, kas tika realizēta, bija izveidot skaistu, sakoptu Suntažu pils apkārtni, izvietojot pašu izveidotās ziedu dekorācijas parkā ap pili.

Konkursa “Es savai videi” uzvarētāji šoreiz bija Auces vidusskolas komanda “Velo”, ko pārstāvēja Gabija Jomate, Kaspars Grābēns un Egīls Eglītis. Šī pirmā vieta jauniešiem ilgi nāca, jo projekts tika sagatavots jau iepriekšējā gadā, bet realizēts tikai šajā, līdz ar to, viss izvērtās daudz nopietnāk, nekā cerēts. Projekta mērķis bija  izveidot Ceļu satiksmes noteikumu apguves laukumu velosipēdiem un velokartiem esošajā skolas laukumā. Komanda prata pamatot šāda laukuma nepieciešamību, un redzot, kāds darbs, laiks un pat finansējums no pašvaldības ticis ieguldīts, žūrija vienbalsīgi novērtēja šo projektu un komandas darbu.

 Tāpat kā pamatskolas grupas konkursā “Es savai skolai”, arī konkursā “Es savai videi” žūrijas vērtējums bija vienlīdzīgs ar skatītāju balsojumu, un komanda “Velo” ieguva arī skatītāju simpātiju balvu.

Šogad Līderu diena tika virzīta ar Volta Disneja domu “Ja Tu vari to izsapņot, Tu vari to izdarīt!”.Grobiņas ģimnāzijas komandai “Portfelis”, ko pārstāvēja Alise Bauže, Dāvids Vorobjovs un Amanda Bauže izdevās īstenot savu sapni par Lielās Līdera balvas iegūšanu. Jaunieši bija cītīgi piedalījušies visos konkursos un sasnieguši labus rezultātus, tāpēc uzvara nebija nekāds pārsteigums.

Pēc labi padarīta darba un lieliski pavadītas dienas, jauniešiem tika dāvāta iespēja baudīt Supernova 2017 dalībnieces Lauras Lo muzikālo priekšnesumu, kas brīnišķīgi noslēdza Līderu dienas pasākumu.

Visu finālistu vērtējumus iespējams apskatīt šeit:

Rezultāti Es savai skolai

Rezultāti Es savai videi

Arī šoreiz esam ieguvuši jaunus draugus, kuriem vēlamies pateikt lielu paldies par atbalstu!