Konkurss «Pagātnes spēks, šodienas drošībai!»

20.10.2023
Konkurss «Pagātnes spēks, šodienas drošībai!»

Patriotu mēnesis jau tuvu. “Esi Līderis!” sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju organizē konkursu «Pagātnes spēks, šodienas drošībai!».

Mēs vēlamies Jūs informēt par skolniekiem paredzētu konkursu “Pagātnes spēks, šodienas drošībai!”, kuru rīko Vislatvijas jauniešu izglītības projekts “Esi Līderis!” sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju. Kā katru gadu konkurss tiek organizēts patriotu mēneša ietvaros. Konkurss ir kļuvis par ikgadēju tradīciju, kas apvieno jauniešus no visas Latvijas, lai dalītos savās zināšanās par pagātni, radoši izpaustu savas domas un iedvesmotu citus ar savu vēsturisko izpratni.

Šis konkurss tiek organizēts ar mērķi veicināt izpratni par Latvijas vēsturē ievērojamiem jauniešu darbiem un to nozīmi valsts drošības un aizsardzības stiprināšanā. Mēs aicinām skolēnus pētīt Latvijas vēsturē zināmos jauniešu paveiktos darbus tuvākā vai tālākā apkaimē – ciemā, pilsētā, pagastā vai novadā, kas iedvesmo līdzdarboties valsts drošības un aizsardzības stiprināšanā arī mūsdienās.

Dalība konkursā ir paredzēta vispārizglītojošo izglītības iestāžu 6. – 12. klašu skolēniem. Skolēni var piedalīties gan individuāli, gan komandās. Konkursa darbu prezentācijas ir jāiesniedz elektroniski, nodrošinot video formāta failu, kura ilgums nepārsniedz 10 minūtes.

Konkursa galvenie mērķi:

  1. 1. Veicināt jauniešu izpratni par valsts drošības un aizsardzības jēdzienu.
  2. 2. Iedvesmot jauniešus līdzdarboties mūsu valsts drošības un aizsardzības stiprināšanā, balstoties uz vēsturiskiem piemēriem.
  3. 3. Paplašināt vēsturisko zināšanu loku un popularizēt vēsturiskos notikumus, kas ietekmējuši mūsu valsti.

Konkursa norises laiks: 2023.gada 1. – 30. novembris.

  • pieteikšanās līdz 11.11.
  • darbu iesniegšana līdz 18.11.
  • darbu vērtēšana līdz 22.11.
  • otrās kārtas darbu paziņošana 22.11.
  • otrās kārtas darbu aizstāvēšana līdz 25.11.
  • finālistu paziņošana 27.11.
  • apbalvošana 2.12., Rīgā, Latvijas Kara muzeja telpās

Lai pieteiktos konkursam, jāaizpilda dalībnieka pieteikuma anketa, kas pieejama tīmekļa vietnē ej.uz/patriotu_menesis_2023.

Plašāka informācija pieejama mājas lapā www.esilideris.lv vai sazinoties pa e-pastu info@esilideris.lv vai pa tālruni 371 28-803-813.

Vēlam veiksmi visiem dalībniekiem un ceram uz lielu skolēnu interesi un radošumu šajā konkursā!


Vislatvijas jauniešu konkursa “Pagātnes spēks, šodienas drošībai!” nolikums