Ir noskaidroti “Profesionālis 2019” finālisti

20.03.2019
Ir noskaidroti “Profesionālis 2019” finālisti

Jau trešo gadu Vislatvijas skolēnu projekts “Esi Līderis!” organizē vērienīgu konkursu “Profesionālis”. Šajā gadā- sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, konkurss veidots par kravu transportēšanas nozari.

Zemgales un Kurzemes reģionu dalībnieku pusfināls norisinājās Kuldīgas jauniešu mājā, savukārt Vidzemes un Latgales reģionu dalībnieku pusfināls norisinājās– Gulbenes jauniešu centrā, kur jauniešiem bija iespēja iejusties konkrētās nozares profesijās un īsā laika periodā izspēlēt dažādas situācijas un scenārijus, kas realitātē uzņēmumā notiek un attīstās daudz garākā laika posmā. No šo reģionu skolām pusfinālā piedalījās vairāk kā 60 komandas, kas cīnījās par ceļazīmi uz konkursa finālu 29.martā ,- Rīgas brīvostas pārvalde uzņēmumu. Iespēju ņemt dalību finālsacensībās izcīnīja piecas labākās un atjautīgākās komandas no katra pusfināla: Ata Kronvalda Durbes pamatskolas komanda “Gateristi”, Garozas pamatskolas komanda “Mēs esam!”, Grobiņas ģimnāzijas komanda “Patriotes”, Nīcas vidusskolas komanda “Hei Hei!”, Tukuma 2.pamatskolas komanda “Eragons”, Straupes pamatskolas komanda “Saulītes”, Inčukalna pamatskolas komanda “Cosmic Daisies”, Cesvaines vidusskolas komanda “Atjautīgais duo”, Grundzāles pamatskolas komanda “Latvian Technics” un 
Ogresgala pamatskolas komanda “Dadzīši”.

Konkursa “Profesionālis” mērķis ir mudināt skolēnus mērķtiecīgai karjeras izvēlei. Īpaša uzmanība tiks pievērsta zināšanu praktiskai pielietošanai reālās dzīves situācijās, izmantojot loģisku spriestspēju, faktoru analīzi, lēmumu pieņemšanu, plānošanas prasmes un spēju domāt ilgtermiņā.

Projekts „Esi Līderis!” jau deviņpadsmit gadus pulcē uzņēmīgākos, drosmīgākos, mērķtiecīgākos un atraktīvākos jauniešus Latvijā! Projekta mērķis ir veicināt skolēna zināšanu un prasmju apguvi, attieksmju un vērtību veidošanos, lai motivētu mūžizglītībai un apzinātai karjerai.

Pusfinālu rezultāti skatāmi šeit:

Kuldīga

Gulbene