Tituls “Biznesa līderis 2019” izcīnīts!

02.04.2019
Tituls “Biznesa līderis 2019” izcīnīts!

Jau septīto gadu Vislatvijas skolēnu projekts “Esi Līderis!” organizē, par tradīciju kļuvušo, biznesa spēļu konkursu “Ceļš uz bagātību”. Šogad reģionu pusfināli norisinājās Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”; Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē; Talsos, AS “Talsu autotransprots” un Cēsīs, Radošo industriju centrā- koprades mājā “Skola6”, kur jauniešiem bija iespēja izspēlēt reālas situācijas no uzņēmēja skatu punkta, pieņemt lēmumus, apzināties riskus un analizēt pieļautās kļūdas. Šoreiz spēle tika veidota uz riskēšanas principa, analizējot pieļautās kļūdas pie dažādiem veiksmes faktoriem.

Finālsacensības norisinājās 26.martā, Rīgā, pie mūsu lieldraugiem “Draugiem group”, kur sadarbībā ar uzņēmumu “Istabai” tika izspēlēta unikāla un energodomājoša spēle. Finālā par titulu “Biznesa līderis 2019”, uzvaru un iespēju pretendēt uz Līdera Lielo balvu – aizraujošu un izzinošu ceļojumu, cīnijās labākās 12 komandas no visas Latvijas.

Fināluzdevums tika izveidots pietiekami sarežģīts, lai uzvarētājs titulu tiešām nopelnītu, bet, tajā pašā laikā, jaunieši un pedagogi atzina, ka spēle izveidota ļoti vērtīga, jo jauniešiem bija jāiekārto biznesam nepieciešamās telpas, izmantojot “gudrās mājas” risinājumus, lai ieekonomētu līdzekļus un elektrības patēriņš samazinātos. Domāt zaļi, tam tagad būtu jābūt modē! Uzņēmumi “Draugiem group” un “Istabai” piešķīra vienreizēju motivāciju, pēc kā tiekties spēlē. Pirmās vietas ieguvējiem bija iespēja tikt pie “gudrās mājas” starta komplekta, lai to izmantotu savā skolā, kas arī kļūtu tad par pirmo gudro klasi Latvijā.

1.vietu, titulu “Biznesa līderis 2019” un “gudrās klases” komplektu izcīnija Grobiņas ģimnāzijas komanda “Sinerģija”

2.vietu izcīnija Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas komanda “Dzirkstelītes”

3.vietu ieguva Nīcas vidusskolas komanda ” All In”

Biznesa spēļu mērķis ir attīstīt biznesa domāšanu, uzņēmējspējas, īpašu uzmanību pievēršot zināšanu praktiskai pielietošanai reālās biznesa situācijās, faktoru analīzei, lēmumu pieņemšanai, prasmēm plānot un domāt tālredzīgi.

Projekts „Esi Līderis!” jau astoņpadsmit gadus pulcē uzņēmīgākos, drosmīgākos, mērķtiecīgākos un atraktīvākos jauniešus LatvijāProjekta mērķis ir veicināt skolēna zināšanu un prasmju apguvi, attieksmju un vērtību veidošanos, lai motivētu mūžizglītībai un apzinātai karjerai.

Ar fināla rezultātiem iespējams iepazīties šeit